UMAX VisionBook 12WRx Yellow

Ľahký a kompaktný notebook Umax VisionBook 12Wrx, ktorý nájde svoje uplatnenie v domácnostiach, na cestách aj v škole. Moderné technológie, úsporná prevádzka, atraktívny dizajn, kvalitný displej, možnosti rozšírenia a sk..

226,90 €

Ext. sklad do 3 dní

Popis

Ľahký a kompaktný notebook Umax VisionBook 12Wrx, ktorý nájde svoje uplatnenie v domácnostiach, na cestách aj v škole. Moderné technológie, úsporná prevádzka, atraktívny dizajn, kvalitný displej, možnosti rozšírenia a skvelý pomer cena/výkon sú hlavnými benefitmi tejto novinky z dielne Umaxu. Poteší komfortná a veľká klávesnica s českými aj slovenskými znakmi, 2MP kamera, 128GB úložisko a veľmi dobrá konektivita vrátane prídavného M.2 SSD slotu.

Kompaktný a cenovo dostupný 11,6" notebook s SSD slotom UMAX VisionBook 12Wrx je cenovo dostupný, kompaktný notebook s úsporným procesorom Intel Celeron N4020 (Gemini Lake Refresh), 4GB RAM, 128GB úložiskom, hmotnosťou iba 1 kg a dlhou výdržou batérie. Ponúka veľký 11,6" HD IPS displej s kvalitným obrazom pre prácu a zábavu. Pre pripojenie externých zariadení je osadený dvoma USB portami a jedným Type-C portom. Notebook je možné pripojiť k externému monitoru alebo televízii pomocou mini HDMI portu. Veľká klávesnica po celej šírke notebooku

VisionBook 12Wrx ponúka veľkú klávesnicu s veľkými a príjemnými tlačidlami pre ľahké a komfortné písanie. Klávesnica je umiestnená po celej šírke notebooku Moderné zariadenie s Windows 11 UMAX VisionBook 12Wrx spĺňa parametre tzv. moderného zariadenia s Windows 11 vďaka nízkej hmotnosti, dlhej výdrži batérie, nízkemu profilu a ďalším technológiám. Notebook je určený na domáce použitie, na prehrávanie multimédií, na kancelárske aplikácie aj na cestovanie. M.2 SATA SSD slot pre rozžírenie kapacity

Na spodnej strane zariadenia je prídavná pozícia pre M.2 SATA SSD disk, do ktorého je možné inštalovať rýchle prídavné úložisko pre zväčšenie kapacity zariadenia poprípade pre migráciu operačného systému. Do slotu je možné inštalovať veľkosti 2280. Intel Gemini Lake refresh N4020

Srdcom notebooku je najnovší procesor Intel Celeron N4020 generácie Gemini Lake, ktorý je vyrábaný na 14nm procesom s TDP 6W a ponúka používateľom okrem výkonu aj veľmi úspornú prevádzku. Nový procesor sľubuje o 20% vyšší výkon oproti predchádzajúcej generácii procesorov Apollo Lake. Vyššiu verziu dostala grafická výbava vo forme UHD Graphics 600 s podporou 4K videa. Operačná pamäť LPDDR4 má veľkosť 4GB a spolu s procesorom zaisťuje plynulú a veľmi úspornú prevádzku počítača. Windows 11 Pro v slovenčine

Windows 11 Pro je najnovší operačný systém z dielne Microsoftu. Prináša prepracované prostredie, niektoré nové funkcie, vyššiu stabilitu a vyššiu úroveň zabezpečenia. Nové tlačidlo Štart v štýle MacOS Microsoft prišiel s prepracovanou ponukou štart a s ponukami na hlavnom paneli. Windows 11 má v základnom nastavení ovládacie prvky vycentrované na spodnej lište a viac pripomína konkurenčný MacOS. Toto sa dá prepnúť do štandardného vzhľadu, na ktorý sme zvyknutí z Windows 10, kedy sú tlačidlo Štart a ďalšie ovládacie tlačidlá zarovnané vľavo.

Správa okien a obrazoviek

Prepracovaný je systém pre správu okien a pracovných plôch. Organizáciu pracovných okien uľahčujú prednastavené šablóny, ktoré vám umožnia rýchlo usporiadať okná podľa priania. Virtuálne pracovné plochy umožňujú nastaviť rôzne pozadia, a tak sa môžete ľahšie zorientovať, na ktorej ploche sa práve nachádzate.

Widgety

Z hlavnej lišty sú teraz dostupné widgety. Tie sú zatiaľ pomerne nedorobené. Umožňujú pripojiť iba niekoľko widgetov, ktoré ponúka Microsoft. Navyše si žijú vlastným životom a nie sú prepojené s ostatnými aplikáciami.

Podpora Android aplikácií

Táto funkcia zatiaľ nie je dostupná, čoskoro sa má ale v novom systéme objaviť. Microsoft sa ale nechystá implementovať obchod Google Play, ale Amazon Appstore, kde je dostupné iba obmedzené množstvo aplikácií. Každopádne táto funkcia môže byť veľmi zaujímavá a osobne sa na nej teším najviac.

Integrácia MS Teams

Nová prepracovaná verzia Teams je teraz dostupná priamo z pracovnej lišty.

Operačný systém:Windows 11 ProDisplej:11,6" IPS HD 1366x768Procesor:Intel Celeron N4020 1,1 GHz (max. 2,8 Hz)Gemini Lake RefreshGrafické jadro:Intel UHD Graphics 600 (Gen9)Operačná pamäť:4 GB LPDDR4Vnútorná pamäť:128 GB EMMCPrídavné úložisko:M.2 SSD SATA slot (2280)WiFi:802.11b/g/nBluetooth:Verzia 4.2Klávesnica:SK/US layoutVýbava:Predná kamera 2 Mpx2 x Mikrofón2 x ReproduktorI/O porty:1 x USB 3.01 x USB 2.01 x Type-C (dáta)

Súvisiace produkty

UMAX VisionBook 12WRx Turquoise

Ext. sklad do 3 dní

UMAX VisionBook 12WRx Turquoise

239,90 €

PC

UMAX VisionBook 12WRx RED

Ext. sklad do 3 dní

UMAX VisionBook 12WRx RED

226,90 €

PC

UMAX VisionBook 12WRx Gray

Ext. sklad do 3 dní

UMAX VisionBook 12WRx Gray

229,90 €

PC